Hydrofory

HYDROFOR MPA

Kategoria: Hydrofory

Hydrofory zbudowane na bazie pomp samozasysających typu MPA, są nowoczesnymi, cichobieżnymi, kompaktowymi urządzeniami, idealne do zastosowania tam, gdzie wymagane jest dostarczanie wody pod ciśnieniem. Służą do zaopatrywania w  wodę z własnych ujęć instalacji wodociągowych domów jednorodzinnych, domków letniskowych, warsztatów, gastronomii, moteli, hoteli, systemów nawadniających, itp.

Pompy zastosowane do budowy hydroforów, mają zdolność zasysania wody (po zainstalowaniu na rurociągu ssącym zaworu zwrotnego ). Mogą być stosowane wyłącznie do pompowania wody czystej o temperaturze 5 - 35ºC, pozbawionej zanieczyszczeń trwałych takich jak : żwir, piasek, muł, itp.

Zbiornik hydroforwu wykonany jest ze stali pokrytej lakierem. Wewnątrz znajduje się worek wykonany z butylu, w którym magazynowana jest woda. W zbiorniku zainstalowany jest zawór ( wentyl ) który służy do uzupełniania powietrza.

Hydrofor jest wyposażony w wyłącznik ciśnieniowy sterujący pracą pompy, manometr do kontroli ciśnienia wody, przewód elektryczny łączący automatykę z silnikiem ( wersja – ~230V i ~400V ) oraz przewód elektryczny z wtyczką do podłączenia do sieci elektrycznej z uziemieniem ( tylko wersja  ~230V ). Należy  instalować zabezpieczenie termiczne, chroniące silnik przed zniszczeniem ( zarówno do silników  ~230V i ~400V ).

Wykonanie materiałowe pompy :

Korpus pompy - żeliwo.
Wał silnika - stal nierdzewna AISI-416.
Dyfuzory- noryl.
Uszczelnienie mechaniczne - grafit, ceramika.
Obudowa silnika - aluminium.

Silnik:

Zasilanie: 1x230V, 3x400V, 50 Hz.
Moc silników: 0,59 - 0,88 kW.
Klasa izolacji F.

Wielkość zbiornika hydroforowego dobierana jest zgodnie z życzeniem nabywcy.

Do wyboru zbiorniki poziome wielkości: 25l, 50l, 80l, 100l, 150l, 200lPliki

Zapytaj o produkt